شرکت فارمینا در سال ۱۹۶۵ توسط دکترفرانسیسکو روسو به عنوان شرکت کشاورزی تاسیس و با تخصص در تولید غذای حیوانات مورد استفاده در کشاورزی و دامداری به نام Russo Feed در جنوب ایتالیا آغاز به کار نمود. دکتر روسو به عنوان یکی از پیشگامان صنعت غذای حیوانات خانگی محسوب می شود زیرا محصول اولیه فارمینا به عنوان خوراک تولید شده با تکنولوژی و کیفیتی بالا و مورد اطمینان شناخته می شد.
هم اکنون تولید خوراک حیوان خانگی با کیفیت اعلا کسب و کار اصلی این شرکت می باشد. ارتباطات گسترده و مستمری که در سطح اروپا دکتر روسو با مراکز محتلف ایجاد کرده بود امروزه به عنوان تامین کنندگان کارخانجات فارمینا برای تولید غذای حیوان خانگی مورد استفاده می گیرند.
در سال ۱۹۹۰ پسر موسس فارمینا، دکتر آنگلو روسو به فارمینا پیوست و نوع محصولات فارمینا را از غذای دام به خوراک سگ و گربه تغییر داد. مراکز تحقیقات در انگلستان و ایتالیا تاسیس شدند و برای تولید اولین غذای سگ و گربه فعالیتهای طبی و دانشگاهی با یکدیگر درهم آمیختند.
فارمینا بصورت گسترده در ایجاد کارخانه های جدید سرمایه گزاری کرد و سطح کنترل کیفی تولیدات با هدف رسیدن به سطح خوراک انسانی ارتقا داده است. در همین راستا هم اکنون در کارخانه ی فارمینا خبری از ماشین آلات قدیمی نیست و پروسه کنترل کیفی بسیار متفاوتی نسبت به دیگر تولید کنندگان غذای دام کوچک مورد استفاده می باشد. تمامی ماشین الات فارمینا دارای گواهی ایزو ۹۰۰۱ سال ۲۰۰۸ و HACCP می باشند.

کلیه ی خوراک تولید شده به مدت ۴ روز قبل از بارگیری جهت ارسال ،مورد آزمایشات مختلف توسط لابراتوارهای اروپایی و امریکایی مستقل از مجموعه ی فارمینا که دارنده ی ایزو ۱۷۰۲۵ هستند قرار میگیرد.
همچنین شرکت فارمینا در سازمانهای FDA و USDA کشور امریکا ثبت شده و در عین حال محصولات این شرکت مورد تایید ۳۵ کشور دیگر جهان می باشد.
فارمینا بیش از ۲۰۰ نفر پرسنل دارد که در این میان ۲۰ نفر از آنها تحصیلات عالیه در زمینه علوم حیوانی، تغذیه، کنترل کیفی و مدیریت ریسک غذایی را دارا می باشند. در کنار این همه فارمینا از دانش حرفه ای چندین دامپزشک نیز جهت همیاری با پرسنل این مجموعه بهره میگیرد که همگی این ها فارمینا را تبدیل به تولید کننده ای پیشرفته نموده است.

فارمینا یک بیزینس خانوادگی است که با جدیت ،صنعت غذای حیوانات خانگی را توسعه می بخشد. اصول فارمینا بر پایه ی صداقت و شفافیت بنا شده است. و برای همین امر فارمینا توانسته است مجموعه ای کامل از مواد با کیفیت ایتالیایی را با استفاده از تحقیقات پیشرفته برای حیوان شما به ارمغان آورد. و نیز خود را متعهد می داند که از مواد تشکیل دهنده ی اصلاح شده ژنتیکی استفاده نکرده و به صورت متوالی دسته های مختلف مواد غذایی را اسکن ژنتیکی در لابلاتوارهای امریکا بنماید.
شرکت فارمینا در زمینه توسعه محصول در سالهای اخیر موفق به تولید خوراک برای سگ و گربه شده است که مشکلات مختلف مرتبط با سایز، سن و شرایط خاص جسمی را حل کرده و در عین حال حمایتی مغذی در کنار معالجات پزشکی به حساب می آید.

دسته بندی محصولات فارمینا

غذای خشک N&D

لاین بدون غلات

غذای خشک N&D

لاین کدوحلوایی

غذای خشک N&D

لاین کم غلات

غذای درمانی وت لایف

حیوان بیمار جیره غذایی مخصوص بخود را نیاز دارد و بهنگام درگیری هر اندام حیاتی بدن، بایستی از غذای مخصوص استفاده کرد. لاین “وت لایف” دارای رنج وسیعی از غذاها برای بیماری های رایج سگ و گربه می باشد که بمنظور پیشگیری، درمان و مدیریت بیماری ها تولید شده است. فرمولاسیون تمامی غذاها تحت نظارت بهترین متخصصین علم تغذیه دامپزشکی از برترین دانشگاهای اروپا می باشد. برند وت لایف توانسته است با ایجاد اعتماد در بین دامپزشکان سهم بزرگی از بازار غذای درمانی را در دنیا بخود اختصاص دهد.

غذای خشک تیم بریدر مخصوص سگ

غذای خشک کم غلات حاوی گوشت مرغ و انار، مخصوص پرورش دهندگان حرفه ای. این لاین دارای غذاهایی با کیفیت بالا برای انواع نژادهای سگ از سنین تولگی تا بلوغ می باشد.

غذای خشک ماتیس

این غذا دارای طعمی بی نظیر بوده که برای تمامی سنین گربه دارای محصولاتی مجزا می باشد و به دلیل فراوان بودن مقادیر گوشت، از لحاظ پروتئینی بسیار غنی بوده و تمامی نیازهای غذایی گربه ها را تامین می کند.

غذای خشک فان داگ

این غذای بسیار خوش خوراک دارای طعم بندی متنوع با وزن بالا بوده که مخصوص کلیه نژادها می باشد.

غذای خشک فان کت

غذایی حاوی تمامی مواد مورد نیاز بدن گربه ها که سرشار از پروتئین با قابلیت هضم بالا بوده و سبب درخشندگی و سلامت پوست و مو حیوان می شود.